четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во прекин железничкиот сообраќај Демир Капија – Гевгелија

pruga-zeleznica

Последни вести

Во прекин е железничкиот сообраќај Демир Капија – Гевгелија поради прекин во железничката пруга како последица на обилните дождови кои го зафатија Демиркаписко, информира Тихомир Каранфилов од одделението за односи со јавноста при Центарот за управување со кризи.

– Според она што го имаме како информација засега, поплавени се и подрумски простории во Специјалниот завод во Демир Капија. Се работи на отстранување на водата. Поради излевање на реката Бошавица на едно место е скинат заштитниот насип на улицата Партизанска која е полна со вода па се  работи и  таму на поправка на насипот, нагласува Каранфилов, пренесува Прес24.

Според него, на терен се екипи кои ги констатираат штетите и дали има поплавени куќи. Се работи на отстранување на последиците.

Најчитани вести