вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Во Приштина хоспитализиран пациент сомнителен на ебола

pr

Последни вести

Пациент со симптоми слични на ебола е примен во текот на ноќта во болница во Приштина, објави порталот „Здравство24“, повикувајќи се на косовски медиуми.

Присуството на вирусот ебола се уште не е потврдено, бидејќи, според лекарите, потребно е да се извршат неопходните анализи.

Меѓутоа, тие велат дека симптомите биле идентични како кај заболени од ебола.

Како што пренесуваат приштински медиуми, пациентот можел да дојде во контакт со вирусот на ебола за време на престојот на аџилак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести