среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

ВИДЕО: Во протестите на СДСМ повредени 38 полицајци

tocka-158594

Последни вести

Бројката на повредени полицајци од насилните партиски протести на СДСМ одржани вчера пред зградата на Владата се искачи на 38 полициски службеници.

Покрај повредените полицајци демолирани се  и полициски автомобили и запалени се контејнери во тек на организираниот партиски протест што уследи по прес-конференцијата на опозицискиот лидер Зоран Заев.

– Полицијата вечерва беше предмет на досега невиден брутален напад. Полицаецот со посериозни повреди бил нападнат со шипки и бекатон плочки. Демолирани се неколку полициски автомобили, како и државен имот кај Владата, изјави синоќа Иво Котевски.

Во тек на протестот демонстрантите фрлаа најразлични предмети кон полицијата и се обидуваа да влезат во Владата.

Најчитани вести