понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во рацете на Путин леопардот станува само обично маче

„Прашајте го! Јас сакам животни“, рекол Путин

putin leopard

Поврзани вести

Рускиот претседател, Владимир Путин, уште еднаш го посети Сочи, за да се увери дека се’ е подготвено да претстојните Зимски олимписки игри. Само што пристигнал, го посетил живеалиштето на силниот леопард, животно кое што е една од маскотите на Олимпијадата.

Во рацете на Путин малото леопардче, инаку загрозен вид, било толку мирно се’ додека не пришле фотографите.

Животното потоа се вознемирило, а Путин рекол дека уживал во негово друштво.

Силниот леопард е една од трите маскоти на Олимписките игри, а претседателот пред пет години одлучи да ја обнови нивната популација. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести