вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Реал (М) сите се опседнати со пехарот во ЛШ

vo real madrid opsednati

Поврзани вести

Првиот човек на најтрофејниот клуб во шпанската Примера дивизион, Реал (М), Флорентино Перез, откри дека сите во клубот се опседнати со јубилејната десетта титула во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони и дека истата е приоритет кога се во прашање планираните трофеи во актуелната сезона.

„Сите кои се дел од Реал (М) сакаат нивниот омилен клуб секоја година да освои најмалку еден трофеј. Можеби, ние сме и опседнати со јубилејната десетта титула во Лигата на шампиони, но тоа е така затоа што тој пехар најмногу го посакуваме”, изјави Перез.

Реал (М) во изминатата сезона беше елиминиран од Борсуија од Дортмунд во полуфиналната рунда од Лигата на шампиони, а годинава за противник во 1/8 финалната рунда го добија германскиот бундеслигаш Шалке.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести