недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

„Во ред, добра ноќ“ – последните зборови на пилотот на исчезнатиот авион

Мистеријата продолжува!

avion

Поврзани вести

„Во ред, добра ноќ“ се последните зборови на пилотот на „Боингот 777“, до контролата на летање кој исчезна пред пет дена, објавија малезиските воздухопловни сили. Кратко потоа авинот го снемало од радарите и од тогаш нема трага каде е леталото со 239-те патници.

Zaharie Ahmad Shah, a 53-year-old Malaysian, who was one of the pilots of the Malaysia Airlines plane that remains missing

Потрагата по авионот кој мистериозно исчезна се’ уште траа со  42 брода и 35 авиони од повеќе земји, меѓу кои Малезија, Кина, Сингапур, Виетнам, Филипини, Индонезија и САД.

Во меѓувреме расте напнатоста кај роднините кои се во исчекување и се подготвуваат за најлошата варијатна.

Deputy Commander of Vietnam 918 Air Brigade Senior Lieutenant Nguyen Tri Thuc (right) during the search for the missing plane

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести