понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Во Романија утрово минус 25 степени

romania-frigid-weather

Последни вести

Температурите во централниот дел на Романија се намалија утринава до минус 25  Целзиусовистепени

Оваа температура била измерена во градот Миеркура Чук, наречен уште и Малиот Сибир, кој се наоѓа во романскиот округ Харгита, пренесува БТА.

Најниската температура во месец февруари, која е измерена во овој округ, изнесува минус 35 степени во 1987 година.

Најчитани вести