сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Во романскиот регион Вранча регистрирани се три земјотреси

Најсилниот земјотрес бил со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала и е регистриран синоќа, соопшти Националниот институт за геофизика.

download (4)

Поврзани вести

Tри земјотреси се регистрирани во романскиот сеизмички регион Вранча во период од 24 часа.

Најсилниот земјотрес бил со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала и е регистриран синоќа, соопшти Националниот институт за геофизика.

Останатите два земјотреси била со интензитет од три, односно 2,8 степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести