среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 44

Во Русија уаспени две лица поради регрутирање терористи

Руските власти упасија две лица поради сомневање дека регритирале терористи од Централна Азија, а во врска со неодамнешниот терористички напад во метрото во Санкт Петербург.

132593697

Поврзани вести

Еден осомничен е обвинет дека регрутирал за ИД, а другиот за терористички организации во Сирија.

Во Москва и Санкт Петербург досега се уапсени осум луѓе сите од Централна Азија поради наводна вмешаност во нападот во метрото.

Најчитани вести