четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Во Русија запленети 410 килограми хероин

g_heroin

Последни вести

Московската полиција заплени повеќе од 410 килограми хероин, изјави денеска шефот на руската служба за контрола на наркотиците Виктор Иванов, пренесе МИА.

Во операцијата, која траела две години, притворени се шест членови на криминалната група, вклучително и шефот на нарко групата.

Иванов наведе дека само во текот на ноќта полицијата запленила 147 килограми хероин, од кој би можеле да се направат околу 15 милиони дози, кои на наркопазарот би чинеле околу 500 милиони американски долари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести