Македонија,Крими хроника

Во с.Пласница починал човек во семејниот двор, со повреди на главата

Во с.Пласница починал човек во семејниот двор, со повреди на главата

На 11.10.2014 година во 22,15 часот во с.Пласница-М.Брод, во внатрешноста на семејната куќа пред скалите, пронајден е починат и облеан во крв Р.А.(71). Лекар од Брза Помош ја констатирал смртта со видливи повреди во пределот на главата.Увид на лице место извршила ЈО, и увидна екипа на ПС-Македонски Брод, а по наредба на ЈО, телото на починатиот е предадено за обдукција.