среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Во сабота сончево и топло, в недела облаци и пониска температура

sonce-ili-dozd

Поврзани вести

Во следните неколку дена времето ќе биде сончево и релативно топло, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

За утре, според најавите, може да очекуваме пријатен сончев ден со температура од 12 степени во Маврово до 22 степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 19-от степен.

Во првиот ден од викендот ќе не’ очекува исто така сончево време со дневна температура од 17 до 23 степени. За недела метеоролозите најавуваат облачно и постудено време со максимална температура до 18-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести