недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Сараево падна снег

Метеоролозите најавуваат влошување на времето. Се најавува студено време, а в среда температурата ќе се спушти под нулата. Снег се очекува да паѓа до петок.

sneg

Поврзани вести

Сараево утрово е прекриен со снег, којшто вее уште од синоќа. Во Босна и Херцеговина иако заврши зимската сезона во сообраќајот, во главниот град денска е типичен зимски ден, а сообраќајот се одвива отежнато по патиштата.

Метеоролозите најавуваат влошување на времето. Се најавува студено време, а в среда температурата ќе се спушти под нулата. Снег се очекува да паѓа до петок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести