петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Во Саудиска Арабија погубени 47 лица осудени за тероризам

Убиен е и истакнатиот шиитски свештеник Нимр ал Нимритис

Во Саудиска Арабија погубени 47 лица осудени за тероризам

Во Саудиска Арабија погубени 47 лица осудени за тероризам

Последни вести

Во Саудиска Арабија денеска се погубени 47 луѓе осудени за тероризам, вклучително и истакнатиот шиитски свештеник Нимр ал Нимритис, пишува МИА.

– Поголемиот број егзекутирани беа вклучени во нападите на Ал Каеда од 2003 до 2006 година – соопшти саудиското Министерство за внатрешни работи.

Иран ја предупреди Саудиска Арабија дека „скапо ќе ја чини“ погубувањето на Нимр.

Најчитани вести