вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Во Северна Ирска уапсени три лица дел од мрежа за шверц со луѓе

dweqoifoweropgkpreshyt

Последни вести

Три лица се уапсени во полициска опрација за откривање на мрежа за шверц со луѓе во Северна Ирска, соопштија денеска властите во Белфаст.

Уапсените се сомничат за шверц со луѓе, принудна работа и перење на пари, наведува полицијата и додаде дека и понатаму ќе продолжат со акцијата за трговија со луѓе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести