вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Во северниот и северозападниот дел од Македонија врне дожд

dozd1-500

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно во зимски услови,наместа со остатоци од снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на Македонија пат. Во северниот и серозападниод дел од Републиката врне дожд.

Забрани за сообраќај за тешки товарни возила има на патните правци: Жировница- Дебар-Струга.

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Македонија пат на учесниците во сообраќајот им препорачува внимателно управување со возилата, почитување на поставената сообраќајна сигнализација, како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

 

Најчитани вести