вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Во „Шетач 2“ уапсени 15 лица, за 4 уште се трага

Во меѓународната полициска акција меѓу Хрватска, Црна Гора и Босна и Херцеговина, наречена „Шетач 2“, на подрачјето на Република Српска се уапсени 10 лица, во Федерацијата БиХ 5, а полицијата уште трага по четири осомничени лица. Акцијата е за спречување на неовластено пуштање во промет на опојни дроги.

5558органајзд крајм

Последни вести

Во меѓународната полициска акција меѓу Хрватска, Црна Гора и Босна и Херцеговина, наречена „Шетач 2“, на подрачјето на Република Српска се уапсени 10 лица, во Федерацијата БиХ 5, а полицијата уште трага по четири осомничени лица. Акцијата е за спречување на неовластено пуштање во промет на опојни дроги.

Од министерството за внатрешни работи на Република Српска, е потврдено дека во досегашната акција запленети се 130 килограми марихуана.

Во денешната акција одземени се и пет патнички возила, 2,5 килограми експлозив, една пушка, шест рачни радио станици, еден пиштол и една ловечка пушка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести