четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Во Скопје 12 сообраќајки за 24 часа

soobrakajka

Поврзани вести

Kако што информира денеска самостојниот  инспектор во СВР-Скопје Драган Вељаноски, сообраќајната полиција вчера извршила увид на сите 12 сообраќајни несреќи. Од нив четири се со последица материјална штета, а шест се со последици телесни повреди, во кои со полесни повреди се здобиле седум лица.

Сообраќајната полиција санкционирала двајца возачи заради необновување регистрација на возилото и еден возач, кој управувал патничко моторно возило без користење безбедносен појас. Санкциониран е и еден возач на мотоцикл, кој го управувал без да носи заштитен шлем, односно кацига.

Специјалното возило „пајак“ не отстранило ниту едно возило.

Најчитани вести