понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Скопје 12 сообраќајки, тројца повредени

policija1

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 12 сообраќајни незгоди.

Од нив, девет се со последица материјална штета и три се со последица телесна повреда во кои со полесни повреди се здобиле еден возач на товарно моторно возило, еден пешак и еден велосипедист.

Во текот на изминатиот ден од страна на сообраќајната полиција откриени и санкционирани се 17 пешаци кои поминале вон обележан пешачки премин, 10 возачи го управувале возилото по истекот на важноста на сообраќајната дозвола или без возачка дозвола, како и тројца возачи кои не ги почитувале светлосно сообраќајните знаци на крстосниците.

Со помош на специјалното возило „пајак“ во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција отстранети се 40 возила кои го попречувале нормалното одвивање на сообраќајот.

За денеска официјално нема најавено вонредни настани со што се очекува сообраќајот да се одвива тековно и според постоечката сообраќајна регулатива

Најчитани вести