четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Скопје физички нападнат 35-годишниот С.И. од Кратово

policija

Последни вести

Две непознати маскирани лица синоќа физички го нападнале С.И. (35) од Кратово на улица „Михаил Чаков“ во Скопје. Од нападот се здобил со телесна повреда на главата.

Како што соопштија од МВР, маскираните лица со метален предмет физички го нападнале С.И. Во пријавата тој навел дека кога дошол до неговото паркираното патничко моторно возило ги видел маскираните лица како се упатуваат кон него по што почнал да бега, а едното лице со метален предмет го удрило.

Оштетениот бил пренесен во ГОБ Св. Наум Охридски каде од страна на доктор му била констатирана телесна повреда на главата.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот и пронаоѓање на сторителите.

Најчитани вести