понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 50

Во Скопје повторно невреме

dozd-cador-2

Поврзани вести

Грмежи и силен ветер проследени со дожд и вечерва го зафатија Скопје.

Во синоќешното невреме животот го загубија 21 лице, голем број се повредени, по шест се уште се трага, а причинети се и огромни материјални штети.

Надлежните институции се постајано на терен и преземаат максимални активности за санирање на состојбите.

Најчитани вести