понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 29

Во Скопје вчера 11 сообраќајни несреќи

soobrakajka-2

Поврзани вести

На подрачјето на град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 11 ообраќајни несреќи.

Едно лице имало тешка телесна повреда, а во една сообраќајка се констатирани полесни повреди кај учесниците. Во девет сообраќајни несреќи е констатирана материјална штета.

Од страна на сообраќајната полиција во изминатите 24 часа при проверка, откриено е едно лице кое управувало автомобил без возачка дозвола, едно е санкционирано заради непропуштање на пешаци, а уште едно заради необновување на регистрација.

Најчитани вести