среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Во соборениот малезиски авион имало 80 деца!

gZsAD.AuSt.156

Поврзани вести

Како што пренесуваат светските медиуми, во соборениот малезиски авион се наоѓале 295 патници и членови на екипажот. Никој не преживеал, а меѓу жртвите имало 80 деца.

154 од патниците биле Холанѓани, 27 Австралијанци, 23 Малезијци , 11 Индонезијци, 6 Британци, 3 Филипинци 1 бил Канаѓанец, додека националноста на останатите 27 патници се уште не е позната.

Семејствата на загинатите се во шок и очекуваат информации за своите сакани и за истрагата за причините за рушењето на авионот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести