среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Во Сочи температурата се искачи до 18 степени

soci

Поврзани вести

Топлото време на Зимските олимписки игри во Сочи не ги изненади само организаторите, туку и натпреварувачите.

Температурата во градот кој се наоѓа на брегот на Црното Море, достигна до 18 степени. Дека навистина е топло во Сочи, потврдија и натпреврувачките на американскиот нордиски тим, кој се слекоа по куси ракави.

Високите температури беа причина организаторите да го поместат машкиот спуст за еден час порано. Утрешниот спуст наместо да се вози во 8.00 чаот, ке стартува во 7.00 часот наутро.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести