сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Во сообраќајка тешко повреден 29-годишен кавадарчанец

vo-10-soobrakjajki-povredeni-8-lica

Поврзани вести

Во сообраќајна несреќа што се случила вчера во 22.56 часот на патот Кавадарци – Неготино на влезот во село Марена, со тешки телесни повреди се здоби 29-годишниот Д.Н. од Кавадарци.

Автомобил „Голф“ со кавадаречки регистарски ознаки, управуван од З.Ј.(19) од село Марена се судрил со автомобил „Пасат“ со неготински регистарски ознаки, управуван од Д.Н..

На тешко повредениот кавадарчанец му била укажана лекарска помош во општата болница во Кавадарци, по што бил препратен во Ургентниот Центар во Скопје.

Возачот на гофот и сопатникот Д.Ф.(43) од Сопот, се здобиле со телесни повреди и по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување.

Увид на  местото на настанот извршила екипа од Кавадарци. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Најчитани вести