среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во сообраќајка на автопатот Градско – Велес повредени 18 мигранти

soobrakajka

Поврзани вести

Во сообраќајна несреќа што се случи ноќеска околу полноќ на патот Градско – Велес во близина на месноста Венуле повредени се осумнаесет мигранти.

Повредените мигранти, кои биле превезувани во патничко комбе, се пренесени во велешката болница. Двајца од мигрантите се со тешки телесни повреди.

Возачот на патничкото комбе е приведен на испитување во велешката полиција.

 

Најчитани вести