петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Во сообраќајка во Припор повредени 9 лица

soobrakajka2

Последни вести

Девет лица од кои две деца се повредени во сообраќајна несреќа која се случила синоќа околу 10 минути ред полноќ во скопски Припор, дознава Курир.

Од полицијата за Курир ја потврдуваат несреќата посочувајќи дека истата се случила при судир на два автомобили „Голф“ во кој се наоѓале жители на селото Чифлик.

Според нашите информации сите лица се здобиле со телесни повреди, седум од повредените се пренесени во Ургентниот центар, а две лица во ГОБ „Св. Наум Охридски“.

Во едниот автомобил се наоѓале возачот Х.С. (33), две жени Х.С. (29) и Ѓ.С. (56) и двете деца, неколку месечно бебе и тригодишно детенце.

Четири члена на едно семејство биле во вториот автомобил: мажот кој го управувал автомобилот В.С. (33) и три жени А.С (42), С.С. (42) и Н.С. (40).

По несреќата полицијата извршила увид, а патот бил затворен за сообраќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести