петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Во сообраќајката кај Удово повредени три Србинки

soobrakajka

Последни вести

Во верижниот судир кој се случи утрово кај Удово се повредени три жени од Србија.

Жените биле сопатнички во трите автомобили со таблички од Србија, а повреден е и возачот на автомобилот од Струмица. Сите повредени се хоспитализирани во гевгелиската болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести