петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во сообраќајна несреќа во Батајница, загинаа пет момчиња

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Пет момчиња загинаа во сообраќајна несреќа која се случи во Батајница на автопатот кон Нови Сад, кога слетале со автомобилот и удриле во надвозникот.

Момчињата се на возраст околу 18 години, а сообраќајната несреќа се случила рано утринава околу 03.25 часа кај новиот надвозник во Батајница, изјавиле за Танјуг од Брза Помош во Белград.

Како што пренесува РТС несреќата се случила на автопатот кај Нови Сад односно на обиколницата кај Белград кај Батајница. Несреќата се случила кога автомобилот удрил во ѕидот на надвозникот во изградба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести