недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Во сообраќајна несреќа во Индија, настрадаа 27 лица

Несреќата се случила во еден планиниски регион во државата Махараштра, 160 километри североисточно од Мумбај.

INDIJA-5-

Поврзани вести

Во несреќа во западниот дел на Индија загинаа 27 лица, а 17 беа повредени, откако еден автобус излета од патот соопшти локалната полиција.

„Шоферот изгуби контрола, кога едно возило удри во автобус, кој потоа се сруши во провалија, долга 80 метра,“ пренесува Франс прес.

Несреќата се случила во еден планиниски регион во државата Махараштра, 160 километри североисточно од Мумбај. Според официјалните податоци, во Индија во 2012 година во сообраќајни несреќи загинале 149 илјади луѓе.

Во октомври 2013 година на југот на Индија настрадаа 45 луѓе кога се запали автобус во кој се превезуваа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести