четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Во Сопиште седум лица затруени со печурки

Седум лица од скопско Сопиште на возраст од 14 до 67 години се затруле со печурки. Труењето се случило синоќа откако јаделе од печурките кои сами ги собрале.

печурки

Поврзани вести

Неколку часа по консумирањето на печурките тие се пожалиле на здравствени проблеми.

Пет од овие лица денеска побарале лекарска помош на скопската Клиника за токсикологија.

Најчитани вести