недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во спална на тетовец пронајдена дрога

droga500

Последни вести

Полицијата вчера по судска наредба извршила претрес во домот и помошните простории на 39-годишниот тетовец А.Е.

При претресот, информираат од полицијата, во ќесе во спалната, пронајдени се пет пакувања со непозната кафена прашкаста материја, со вкупна тежина од околу 30 грама, дигитална вага, метално лажиче со остатоци од прашкаста материја на него и две парчиња од завиткани станиол фолии.

Пронајдените предмети се предадени на вештачење. А.Е. е приведен и по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

droga1-500

Најчитани вести