среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Во Сплит нападнати двајца припадници на ЛГБТ заедницата

istock_000016995701xlarge

Поврзани вести

Вчера во Сплит биле нападнати двајца припадници на ЛГБТ заедницата, од кои едниот е се лесни телесни повреди, соопшти денеска сплитската полиција.

Нападот се случил вчера попладне, кога нападнатите се сретнале со група млади лица, кои најпрво вербално, а потоа и физички ги нападнале.

Полицијата трага по напаѓачите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести