вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 15

Во Србија откриени имигранти од Сирија во македонско возило

Имигрантите се пронајдени во возило со македонски регистерски таблички. Полицијата трага по возачот кој ги превезувал и кој ги оставил во автомобилот, сооштија од Полициската управа во Јагодина.

policija

Последни вести

Српските медиуми пренесуваат дека на автопатот Белград-Ниш утрото во 2.40 часот полицијата пронашла 11 илегални имигранти од Сирија во автомобил со македонски регистерски таблички.

– Имигрантите се пронајдени во возило со македонски регистерски таблички. Полицијата трага по возачот кој ги превезувал и кој ги оставил во автомобилот, сооштија од Полициската управа во Јагодина.

Сите имигранти барале азил во Србија, додаваат од Полициската управа.

Азилантите биле пронајдени во автомобил „пасат“, кој бил паркиран пред Полициската управа во Јагодина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести