среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Во Србија се случува голема акција за апсење на нарко диелри и шефови на нарко мафијата

Во Србија, во тек е голема акција Гром 1, во рамките на која се апсат нарко дилери и шефови на мафијата

akcija grom

Поврзани вести

Според информации на „Блиц“, во Србија е во тек голема акција на полицијата и обвинителството со цел разбивање на нарко-група. Се апсат лица кои се бават со продажба на дрога, но и за правење на други кривични дела, вклучувајќи ги и шефовите на нарко-мафијата.Акцијата Гром 1 започна синхронизирано во 4 часот и 30 минути.

Акцијата била спроведена по барање на Бирото за координација на работата на службата за безбедност.

До сега, полицајците влезе на повеќе од илјада локации

Во полициската акција „Гром“на почетокот на декември, против осомничените за трговија со дрога, на територијата на Србија беа запленети 21 килограм дрога и приведени со 124 осомничени, до кои 70 се задржани во притвор.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести