сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Во судир на три автобус 23 повредени

188541727853874d096ebb8302446336_v4 big

Поврзани вести

Во верижен судир на три автобуси на Савската улица во Белград лесно се повредени 23 лица, јавува српската новинска агенција Бета.

Сообраќајното претпријатие „Ласта“ соопштило дека несреќата се случила околу 15,45 часот на автобуската постојка кај Палатата на правдата во Белград кога дошло до судир на три автобуси од кои два на „Ласта“.

Еден автобус сообраќал на линија Белград – Лазаревац, додека другиот на релација Белград – Бањани. Третиот автобус бил на приватен превозник што сообраќал на градската експересна линија.

За сега не се познати причините за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести