среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Во судири во Доњецк загинале 19 лица

0,,17496057_303,00

Последни вести

Во судирите меѓу украинските сили и проруските активисти во регионот Доњецк во последните 24 часа загинале 19, а повредени се 31 лице, соопштила денес администрацијата на редионот Доњецк.

Според податоците на секретаријатот за здравство, девет лица, вклучувајќи три деца налетале намина во селото Беревостоје, пренел Итар Тас.

Две лица загинале, а останатите се потешко повредени, пренела руската новинска агенција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести