сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во таборот на Арсенал незадоволни од односот на Германската фудбалска федерација

mesut_ozil_siri_race

Поврзани вести

На официјалната твитер страна на Германската фудбалска федерација вчера осамна информација во која се наведува дека Озил поради повреда на лигаментите во левото колено ќе отсустува од 10 до 12 недели. Главниот доктор на германската репрезентација, Ханс-Вилхелм Милер Волфарт му ја дијагностицирaл повредата на играчот од средниот ред, откако тој повреден одговорил на повикот.

Меѓутоа оваа информација наиде на негодување кај раководството на Арсенал, кој ја обвини Германската фудбалска федерација на Германија дека предвреме ја известила јавноста за повреда на Месут Озил.

Лондонскиот тим преку својот официјален сајт индиректно информираше дека од таборот на Германија избрзале со претпоставака за тоа колку време ќе паузира Озил.

– Клубот ќе изврши дополнителни прегледи и рано е да се прогнозира колку време ќе паузира Озил.

Capture

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести