недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Во тек е акција за апсење на џихадисти во Париз

pol-630x420

Последни вести

Француската сообраќајна полиција го блокираше влезот на францускиот град Ремс, во кој спецјалците се подготвуваат за апсење на моментално најбараните луѓе во земјата.

Моментално во градот се одвива акција за апсење на тројцата напаѓачи кои што вчера го извршија масакрот во Париз. Француските медиуми пренесуваат дека Ремс е под целосна полициска опсада, како и дека на некои места се распоредени и снајперисти.

Инаку, како што тврдат од полицијата, напаѓачите биле поврзани со терористичка мрежа од Јемен.

Најчитани вести