недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Во тек е голема акција во БиХ за разбивање организирана криминална група

policijabih

Поврзани вести

Во повеќе градови во БиХ во тек се претреси во полициска акција за разбивање организирана криминална група што се занимавала со шверц на луѓе, неовластено користење лични подаотци, кражба на возила, фалсификување документи и други кривични дела.

Претреси се вршат на 13 локации во Бањалука, Бијелина, Дервента, во Тузланскиот и Зеничко-добојскиот кантон.

Акцијата според полициски извори на кои се повикуваат босански медиуми, се врши во соработка со припадници на полицијата во Србија, Словенија и Германија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести