понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Во тешка сообраќајка повредени тројца грчки репрезентативци, едно лице загина

soobrakajka-fudbaleri-500

Последни вести

Тројца грчки фудбалски репрезентативци поминале со полесни повреди во сообраќајна несреќа која ја доживеале во понеделникот во Будимпешта.

Иако, возачот на такси возилото и фудбалерите кои се возеле со него поминале без посериозни повреди, сепак возачот на другото возило кое учествувало во сообраќајката починал поради тешките повреди.

Панајотис Тацидис (Верона), Вангелис Морас (Верона) и Јоанис Фетфацидис (Киево) со такси патувале кон аеродромот во Будимпешта по мечот на Грција против Унгарија во рамките од квалификациите за пласман на ЕП.

Тие веднаш биле префрлени во најблиската болница каде било утврдено дека имаат помали повреди на главата и колената.

Најчитани вести