недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Во тешка сообраќајка загинаа три лица, а едно дете е повредено

69741nesrecahrv13042015-6

Последни вести

Трагедија на патот Пореч – Каштелир. Во тешка сообраќајна несреќа која се случила вчера во 17:00 часот загинаа три лица, а едно дете е повредено, пренесе Прес24.

За  тројца патници немало спас бидејќи починале на лице место, а лекарите успеале да го извлечат 5-годишното дете кое ја преживеало несреќата и пренесено е во Општата болница, и е надвор од животна опасност.

Најчитани вести