четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Тетово фатени студенти со марихуана

Двајца студенти во Тетово биле фатени како се шетаат со марихуана во џеб, а при претрес на домот на едниот е пронајдена и торба со марихуана и опрема за нејзина подготовка и конзумирање.

g_marihuana

Поврзани вести

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера, околу 12 часот на улицата Видоја Смилевски-Бато во Тетово полицијата ги застанала 22-годишниот Д.Д. од Дебар и една година постариот Ч.Л. од Албанија, кои имале дозвола за студентски престој во градот.

При преглед на Д.Д. полицијата во џебот од јакната пронашла три пакувања со непозната тревкаста материја.

Истиот ден полицијата извршила претрес во станот на Д.Д. при што пронајдена е патна торба во која имало непозната тревкаста материја,  две метални дробилки, едно пакување ризла и празни зипер-кесички, како и лични документи на  двете лица.

Лицата се приведени и задржани во тетовската полиција и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести