сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во ТИРЗ Неготино продадени сите 10 парцели

pera referentni 03

Поврзани вести

Продадeни се сите 10 парцели во индустриската зона Неготино, кои беа понудени на продажба, информираше денеска градоначалник на Неготино, Ванчо Апостолов, по вчерашната успешна електронска аукција.

„Одличната местополжба си го направи своето, имаше интерес за локациите кои ги понудивме и ги продадовме сите. Се работи за градежно земјиште од вкупно 12.5 хектари, за индустриска зона близу селото Црвени Брегови, а треба да никнат објекти од лесна и незагадувачка индустрија. Продадените парцели се со различна големина“, појасни Апостолов.

Тој потсети дека и на претходното јавно наддавање беше продадено исто толку градежно земјиште од оваа индустриска зона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести