вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Во товарен воз кај Гевгелија откриени 50 илегални мигранти

IMIGRANTI

Последни вести

На железничката станица Гевгелија  во товарен воз кој сообраќал на релација од Солун за Косово биле откриени 50 странски државјани од Авганистан, Сирија и Пакистан.

Тие се обиделе нелегално да ја преминат границата од Грција во Македонија.

По преземени мерки лицата се предадени на ГП Идомени – Грција, воедно предадени се и 3 лица државјани на Сирија кои кои исто така се обиделе нелегално да ја преминат границата во Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести