среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Во Тунис разбиена женска терористичка група

132403088

Последни вести

Безбедносните сили на Тунис денеска во провинцијата Сиди Бузид разбија терористичка група, составена само од млади жени.

Во групата членувале жени на возраст меѓу 22 и 25 години.

Тие агитирале млади девојки од Тунис да се приклучат во редовите на џихадистичката група Исламска држава и ширеле екстремистичка идеологија.

Најчитани вести