среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Во Турција приведени 30 осомничени за врски со ИД

Турската полиција во градот Адана во јужниот дел од државата привела 30 луѓе осомничени за врски со исламска држава, објави Милиет.

осомничени

Поврзани вести

Припадници на полицијата презеле акции на 40 различни адреси во градот. Во операдцијата учествувале околу 600 полицајци поддржани од воздух со полициски хеликоптери. Приведените се на распит во полицијата, нагласува весникот.

Најчитани вести