петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во верижен судир во Ајдахо се судрија 40 возила

Нема повредени лица во верижниот судир во кој што учествувале 40 автомобили.

verizen sudir

Поврзани вести

Поради снегот и густата магла се случил верижен судир на повеќе од 40 возила на автопатот во близина на градот Бојзи, во американската држава Ајдахо, соопштиле тамошните претставници.

Во верижниот судир кој се случил вчера, нема жртви, а десетина лица се повредени, соопшти полицијата во Ајдахо.

На истиот автопат се случиле уште неколку помали одвоени судири во кои што немало повредени, но многу отежнато и забавено се одвивал сообраќајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести