понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Во воздушен напад во Рака ликвидирани 35 члена на ИД

Меѓу ликвидираните имало 22 странски платеници и 13 жени од женскиот одред на ИД.

isis

Поврзани вести

Сириските воени сили денеска извршиле воздушен напад во штаб на Исламската држава во градот Рака и ликвидирале 35 исламисти, јавува ТАСС, повикувајќи се на сирискиот весник „Ал Ватан“.

Меѓу ликвидираните имало 22 странски платеници и 13 жени од женскиот одред на ИД.

Нападнатиот штаб се наоѓал во западниот дел на Рака.

Во соседството имало и камп за обука на женски кандидати, кои исто така бил цел на воздушен напад

Најчитани вести