вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во втората сезона на „Танц со ѕвездите“ ќе ги гледаме Франц,Накова, Сара Мејс, Влатко Илиевски…

Пеачи, актери, модели и спортисти ќе си покажат својот талент за танцување во втората сезона на „Танц со ѕвездите“.

tancsozvedite

Поврзани вести

Се’ е подготвено за втората сезона на популарното шоу „Танц со ѕвездите“.

За две недели на првата програма на Македонската телевизија своите танцувачки способности ќе ги покажат помеѓу водителот Димитар Атанасовски, каратистката Наташа Илиевска, пејачката Сара Мејс, ватерполистот и фотомодел Стефан Лошковски, пливачката Наташа Мешковска, презентерката Маријана Димовска, музичарот Владимир Крстевски- Франц, моделот Александра Накова, актерот Мартин Јордановски и актерот и пејач Влатко Илиевски и секако нивните професионални танц-партнери.

Шоуменот Тони Михајловски повторно ќе го води шоуто, а неговата партнерка останува изненадување.

 

Во првата сезона победничката титула ја однесоа кајакарот Атанас Николовски и неговата партнерка  Јована.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести